Dede Korkut Kitabı(Transkripsiyon - İnceleme - Sözlük) PDF

Tunisiamobilitycongress.com Dede Korkut Kitabı(Transkripsiyon - İnceleme - Sözlük) Image
AÇIKLAMA

Bir Dede Korkut Kitabı(Transkripsiyon - İnceleme - Sözlük) kitabı indirmek ister misin? Doğru yoldasın! Dede Korkut Kitabı(Transkripsiyon - İnceleme - Sözlük) kitabını web sitemizde tunisiamobilitycongress.com adresinde bulabilirsiniz. Bu kitap Bekir Sami Özsoy tarafından yazılmıştır.

Bu çalışmada; bütün dünyada kabul gören vedünya edebiyatının ilk on eseri arasında yer alanDede Korkut Kitabı konu olarak ele alınmıştır.Dede Korkut Hikayeleri, üniversite öğrencileriile meraklıların azami faydalanacağı şekilde tertipedilmiştir. Üniversite öğrencilerine başta OsmanlıTürkçesi dersleri olmak üzere Türk Halk Edebiyatıdersleri ve dil derslerinde katkıda bulunacağıdüşüncesiyle, aynı sahifede orijinal metin iki ayrıalfabe ile verilmiştir. Dede Korkut Hikayeleri’ndenazım olarak değerlendirilen soylamalar, diğerbenzer çalışmalardan farklı olarak okuyucuyanesir olarak sunulmaktadır. Bir giriş ve beşbölümden oluşan kitabın asıl metinleri, Latinharfleri ile tertiplenen kitaplar gibi sağdan soladoğru sahife numarasıyla açılarak şimdiye kadaryapılmayan bir düzende ortaya konulmuştur. (Tanıtım Bülteninden) 

Bekir Sami Özsoy. Bu çalışmada; bütün dünyada kabul gören vedünya edebiyatının ilk on eseri arasında yer alanDede Korkut Kitabı konu olarak ele alınmıştır.Dede Korkut Hikayeleri...

BILGI

YAZAR: Bekir Sami Özsoy

DOSYA ADI: Dede Korkut Kitabı(Transkripsiyon - İnceleme - Sözlük).pdf

ISBN: 9789753387842

YAYIN TARIHI: 2006

DOSYA BOYUTU: 4,90 MB

İNDIR
ÇEVRIMIÇI OKU

Dede Korkut Kitabı (Transkripsiyon - İnceleme - Sözlük)

Bu bölümde ayrıca Tarihi Kaynaklarda Dede Korkut ve Dede Korkut Kitabı üzerine yapılan çalışmalara yer verilmiştir. Sözlük kısmında kelimelere transkripsiyon işareti konmamıştır.

EN ÇOK OKUNAN KITAPLAR

Dede Korkut Kitabı (Transkripsiyon - İnceleme - Sözlük) %25 İndirimli

37.04 TL. Bu çalışmada; bütün dünyada kabul gören ve dünya edebiyatının ilk on eseri arasında yer alan Dede korkut Kitabı konu olarak ele alınmıştır.

İLGILI KITAPLAR