Oğuz Kağan-Karanlıklar Diyarı PDF

Tunisiamobilitycongress.com Oğuz Kağan-Karanlıklar Diyarı Image
AÇIKLAMA

Oğuz Kağan-Karanlıklar Diyarı harika bir kitap. Bu kitabın yazarı Yiğit Gürsoy. tunisiamobilitycongress.com'ye kaydolun ve Yiğit Gürsoy'den Oğuz Kağan-Karanlıklar Diyarı kitabını ve diğer kitapları ücretsiz olarak indirin.

Ulu Kam, “Bu yiğide ne ad verilmeli?” dediği anda bir ses duyuldu; “Durun!” Herkes etrafına bakmış, Ulu Kam’ın sözünü kimin kestiğini merak etmişti. Konuşan, Kağan oğluydu. Törede bu yoktu, balalar yiğitlik yapar, ulular bu yiğitliğe göre ad verirlerdi. Bu yiğit balaya da ad verecek kişi Ulu Kam’dı. Bu tören boyunca söz almak, araya girmek, konuşmak olmazdı. Tören sonuna kadar beklenmesi gerekirdi. Bir ilk yaşanıyordu.“Benim bir adım var!”Herkes şaşkınlık içinde birbirine bakıyordu. Kimseden ses çıkmıyordu. Sadece Ulu Kam’ın yüzünde hafif bir tebessüm vardı. Sanki bunu bekliyordu, sanki olacaklardan haberi vardı.“Benim adım Oğuz.” dedi. “Bu adı ben koymadım, ben ismimle doğdum, bu adı bana Tanrı verdi.”Balanın ağzından “Benim adım Oğuz” cümlesi çıktığı zaman, uluma sesleri duyuldu. Kalabalık birden kafasını dağın tepesinde beliren bozkurda çevirdi. Tüm ihtişamı ile göğe doğru uluyordu. Aynı bozkurt, Oğuz doğduğunda da ortaya çıkmıştı. Bir süre uluduktan sonra ortadan kayboldu.Kara Kağan ve Ay Hatun, oğullarının yanına geldiler. “Oğuz!” diye haykırdılar. Onlara tüm budun katıldı.“Oğuz!”“Oğuz!”“Oğuz!”Budun ismi sevmişti, “Oğuz”. Budun bu ismi öğrendi. Tabii ki sadece budun öğrenmeyecekti. Tüm dünya bu ismi duyacak, bu isim binlerce yıl sonra bile hatırlanacaktı.(Tanıtım Bülteninden)  

Herkes etrafına bakmış Ulu Kam'ın sözünü kimin kestiğini merak etmişti. Konuşan Kağan oğluydu. Sanki bunu bekliyordu sanki olacaklardan haberi vardı. "Benim adım Oğuz." dedi.

BILGI

YAZAR: Yiğit Gürsoy

DOSYA ADI: Oğuz Kağan-Karanlıklar Diyarı.pdf

ISBN: 9786057603456

YAYIN TARIHI: 2019

DOSYA BOYUTU: 3,34 MB

İNDIR
ÇEVRIMIÇI OKU

Oğuz Kağan - Karanlıklar Diyarı Kitap %20 İndirimle... - Atlas Kitap

Yazarların En Yeni Kitaplarını bulabildiğiniz Ekinyayinevi.com´da Karina Yayınevi Yayınevine ait Oğuz Kağan - Karanlıklar Diyarı kitabını Ekinyayinevi.com güvencesi ile güvenle satın alabilirsiniz.

EN ÇOK OKUNAN KITAPLAR

Pandora - Oğuz Kağan : Karanlıklar Diyarı - Yiğit Gürsoy - Kitap...

Okuyucu Değerlendirmeleri için lütfen giriş yapınız [Üye Girişi]. Oğuz Kağan - Karanlıklar Diyarı. Herkes etrafına bakmış, Ulu Kam'ın sözünü kimin kestiğini merak etmişti. Konuşan, Kağan oğluydu.

İLGILI KITAPLAR